Nawozy mineralne Ekote

Zaawansowane rozwiązania kontrolowanego uwalniania składników nawozu dla roślin ozdobnych.

Odkryj asortyment nawozów Ekote Ornamentals o kontrolowanym uwalnianiu składników, które  wykorzystują zaawansowaną technologię, a przy tym są niedrogie w użyciu. Dzięki innowacyjnej otoczce polimerowej zastosowanej w produktach Ekote nawozy te stanowią niezwykle niezawodne i bezpieczne źródło ważnych składników odżywczych, stymulując równomierny i optymalny rozwój roślin.

W granulacie N-P-K zawarte są również istotne pierwiastki śladowe, co pozwala na stabilne dostarczanie składników odżywczych w ramach przewidywanego schematu ich uwolnienia.

 • Niezawodna otoczka polimerowa zapewnia nieprawne nawożenie przez nawet 12miesięcy.
 • Przewidywalna krzywa uwalniana składników sprzyja jednolitemu i zrównoważonemu rozwojowi roślin.
 • Granulat N-P-K zawiera wszystkie pierwiastki śladowe, aby składniki odżywcze były dostarczane w równomierny sposób.
 • Wysokiej jakości otoczka na całości granulatu zabezpiecza system korzeniowy przed spaleniem.
 • Praktycznie nie występuje wypłukiwanie ani ulatnianie składników odżywczych.
 • Otoczka z materiałów organicznych ulega z czasem naturalnemu rozkładowi.
 • Zdrowy wzrost roślin bez stresu powodowanego niedoborem.
 • Oszczędność czasu i kosztów dzięki jednorazowemu zastosowaniu.
 • Skład produktu opowiada zapotrzebowaniu na składniki odżywcze upraw pojemnikowych, roślin doniczkowych lub odmian polowych.

Szkółka pojemnikowa i rośliny doniczkowe

Asortyment produktów Ekote Ornamentals Plus to niezawodne i kompleksowe rozwiązanie poznaczone dla szkółek pojemnikowych i roślin doniczkowych. Produkty Ekote mają formę w całości otoczkowanego, kompletnego granulatu N-P-K zawierającego niezbędne mikroelementy i pierwiastki śladowe, co pozwala zapewnić niezawodne i przewidywalne rezultaty bez żadnych kompromisów.
Dzięki naszym produktom producenci otrzymują dobrze rozwinięte, zdrowe rośliny o optymalnej wartości rynkowej.
Sposób użycia: wmieszać w podłoże. Wskazówki dotyczące orientacyjnego dozowania są udostępniane na życzenie przez przedstawiciela firmy Ekompany.

Szkółki polowe drzew i krzewów

Dzięki unikalnemu połączniu zaawansowanej technologii kontrolowanego nawożenia oraz przestępnych cen produktu Ekote Ornamentals FG wraz z gamą produktów Special pozwala zmaksymalizować rezultaty i zwroty z inwestycji. Produkty Ekote, które doskonale sprawdzają się jako nawóz podstawowy, mają różny skład dostosowany do zapotrzebowania poszczególnych odmian roślin na składniki odżywcze.

Sposób użycia: rozkładać w rzędzie lub wmieszać w substrat.
Wskazówki dotyczące orientacyjnego dozowania są udostępniane na życzenie przez przedstawiciela formy Ekompany.
Nawodnienie po zastosowaniu naowzu daje szybsze poczkowe rezultaty oraz poprawia wydajność produktu i stan roślin. W zalezności od warunków glebowych i uprawnych prosimy o kontakt z Państwa przedstawicielem lub przdstawicielem handlowym firmy Ekompany w celu uzyskania szczegółowych wskazóek dotyczących poszczególnych produktów i sposób użycia.

Standardowe opakowanie wszystkich wymienionych produktów

 • dwuwarstwowy worek polietylenowy z lakierem antypoślizgowym o wadze 25 kg
 • paleta 40×25 kg
 • worek polipropylenu typu big-bag o wadze 500kg

Rozwiązanie dla ciebie

Asortyment Ekote Ornamentals to zaawansowane i dostosowane do rodzaju uprawy rozwiązania w zakresie profesjonalnego nawożenia roślin, oferujące wydajność i niezawodność. Nasza oferta produktów oparta jest na innowacyjnej technologii kontrolowanego uwalniania składników (CRF), która zapewnia precyzuję nawożenia oraz długoterminowe i skuteczne działanie składników odżywczych, a przy tym jest przyjazna dla środowiska. Ekote pomaga sprostać dzisiejszym wezwaniom, umożliwiając produkcję zdrowych roślin przez optymalnej rentowności i zrównoważony nawożeniu.

Technologia

Ekote jest nawozem mineralny z otoczką polimerową wykonaną z materiałów organicznych, która w naturalny sposób ulega stopniowemu rozkładowi. Otoczka zawiera azot(N), fosfor (P) i
potas (K), jak również inne substancje odżywcze oraz pierwiastka śladowe. Nawóz Ekote uwalnia odpowiednią ilość poszczególnych składników odżywczych przez określony czas.
Po zastosowaniu produktu woda wnika do granulatu przez otoczkę, a rozpuszczone substancje odżywcze są następnie uwalniane do gleby w prosecach osmozy i rozpuszczania. W zależności od produktu składniki odżywcze są uwalniane przez okres od 2 d12 miesięcy.
Okres uwalniania jest przewidywalny, nie występuje wymywanie substancji pokarmowych ani narażenie roślin na spalenie

Czas działania

Czas działania produktu zależy wyłącznie od temperatury gleby w momencie zastosowania nawozu i nie mają na niego wpływy inne czynniki, takie jak deszcz, nawadnianie, skład gleby i jej wartość pH oraz flora bakteryjna. Im wyższa temperatura, tym szybciej uwalniane są składniki odżywcze.
Gdy temperatura jest niższa, proces uwalniania składników odżywczych ulega spowolnieniu, a zatem trwa dłużej.

Przechowywanie i bezpieczeństwo

Produkt należy przechowywać w zamkniętym oryginalnym opakowaniu, w suchym miejscu zabezpieczonym przez działaniem mrozy, wysokich temperatur i promieni słonecznych.
Po otwarciu opakowanie należy dokładnie zamknąć i przechowywać w suchym miejscu. Przestroga: Działa szkodliwie po połknięciu. Nie wdycha. Trzymać poza zasięgiem dzieci. Karta charakterystyki produktu jest dostępna na życzenie lub do pobrania ze stron www.ekompany.eu

Nasza pasja – Twoje zyski

Zacznijmy współpracę już dziś